lida
lida sipariş

Diyet Yemekleri ile Zayıflama

Zayıflama diyet yemekleri
Kilo vermeyi arzulayan insanların öncelikle beslenme şekillerini tamamen değiştirmeleri gerekmektedir. Geçmişten gelme yağlı, tuzlu, tatlı ve bol salçalı yemeklerin tamamını hayatlarından çıkartıp, daha sağlıklı şekilde yapılan yemekleri tüketmeye başlamaları gerekmektedir. Aslında insanların yapmış olduğu en büyük yanlışların başında kilo vermek için yeme düzenini değiştirmek gelmektedir. Oysa temelden itibaren sağlıklı bir şekilde beslenmeyi, bize yararlı gıdaları dozunu aşmadan tüketmeyi başarabilsek, bu kilo sorunu ile hiç tanışmamıza gerek kalmayacak. Fakat biz ne yapıyoruz? Aklımıza ne gelirse, canımız ne çekerse kontrolsüz bir şekilde tüketiyoruz. Buda otomatik olarak bizlere fazla kilo olarak geri dönmektedir.

Zayıflama diyet yemekleri, diye adlandırılan son derece sağlıklı bir beslenme şekli olan yemekleri tükettiğimiz taktirde zaten kilo sorunu yaşamayacağız. Beslenme de önemli olan açlığı sağlıklı şekilde gidermektir. Siz açlığınızı 1 kilo biftek yiyerek de, yaş pasta yiyerek de, 1 kase çorba ya da yoğurt yiyerek de giderebilirsiniz. Burada önemli olan sizin tokluk noktasına ulaşmanız. Hangi şekilde tokluğa ulaştığınız da sağlık açısından önemlidir. Sağlıklı besinleri tüketerek mi yoksa sağlıksız kilo yapıcı besinleri tüketerek mi?
diyet-yemekleri-tarifleriZayıflama diyet yemekleri nelerdir? Bu yemekler aslında gündelik hayatın içinde alıp tüketmiş olduğumuz sebze ve et türlerinin tamamıdır. Bu yemekleri diğer yemeklerden ayıran tek ve en önemli özellikleri pişirilme şekilleridir. Mesela Beyaz lahana en sağlıklı kilo verdiren sebzedir. Tabi ki bu sebzeden yapılan yemeklerin tamamı da kilo verdirme konusunda çok başarılıdır. Özellikle Beyaz lahana çorbası kilo verme programı içinde yer alan kişilerin en çok kullandığı yemek çeşididir. Vücutta ki tüm ödemi kısa zamanda söküp atan ve lifleri ile sindirimi hızlandıran bir yemek türüdür. Ayrıca aynı zaman da yağ yakma özelliği olduğu da bilinmektedir.
Bunların dışında yine sebze yemeklerinde dikkat edilmesi gereken nokta yemeğin, salçasının ve yağının az olmasıdır. Tuz faktörü de çok önemlidir. Tuzu kısabildiğimiz kadar kısmalıyız yemeklerimizde. Sebze yemekleri, Çorba yemekleri bunlar kilo verme programlarının vazgeçilmez yemek çeşitlerini oluşturmaktadır.
Yine en az bunlar kadar önemli olan bir türde Et yemekleridir. Beyaz et, Balıketi ve kırmızı et bunlar kilo verme programlarında tüketilen vazgeçilmez besin gruplarıdır. Bu yemeklerin her biri her gün mutlaka tüketilmeli. Böylece protein açığı kapatılmalıdır. Bu yemekleri tüketirken de pişirme şekillerine dikkat etmeliyiz. Mesela kırmızı eti, yağda kızartmak yerine haşlamasını yapıp yemeyi tercih etmeliyiz. Ya da balık kızartması yerine buğlama veya fırında haşlamasını yapmalıyız. Beyaz eti de yani tavuk etini de mümkün mertebe haşlayarak yemeliyiz.
Aslında sadece yukarıda değinmiş olduğumuz noktalara dikkat ederek, yani yemek pişirme şeklinizi değiştirerek de kilo vermeyi başarabilirsiniz. Aç kalmak, ölümüne kendinize eziyet etmek vs bunlar kilo vermek için yapılmaması gereken davranış şekilleridir. Doğru besinleri, zamanında ve en uygun şekli ile pişirerek tüketmeliyiz.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir