lida
lida sipariş

Resimli Kilo Verme Egzersizleri

Kilo verme egzersizleri
Zayıflama hareketleri, diyetler derken bir ömür bunlarla uğraşmakla geçer. İnsan ömründe kaç kere diyete girmiştir ya da spora başlamıştır. Maalesef ki bu atılımların bir çoğu da başarısızlıkla sonuçlanmış olan çabalar olmuştur. Başarısızlığın neden insanın direncinin çabuk kırılması mıdır, yoksa başarısızlık mıdır? Orası tartışılır. Çünkü bu durum kişiden kişiye farklılık gösterir. Diyet tek başına hiç kimseyi istediği forma getiremez. Mutlaka yanında egzersiz gibi önemli bir destekleyici unsur bulunmalıdır.
Kilo verme egzersizleri çoğu zaman diyetlerin başarılı olmasının tek unsurudur. Oysa biz Türkler maalesef ki bu konuda biraz yetersiz ve bilinçsiz bir toplumuz. Spor yapma eğilimine küçük yaşlarda başlamadığımız için ilerleyen yaşlarda başlamak bize zor gelir. Diyet yapalım, aylarca aç gezelim ama bize kimse spor yap demesin. İşte bu mantık yüzünden de insanlar bir türlü kilo vermeyi başaramazlar. Diyetlerin asıl başarısızlık noktası sporumuzu tam anlamıyla yapamamamızdır. Bunu bir kırılma noktası olarak düşünürsek, bu sorunu çözmemiz gerektiğini de çok daha iyi bir şekilde kavramış oluruz.
Kilo vermek için evinizde yapabileceğiniz bir çok egzersiz hareketi bulunmaktadır. Mekik çekmekten tutunda bisiklet çevirmeye kadar pek çok şeyi yapabilirsiniz. Fakat biz spor sevmeyen bir toplum olarak bunlara uzağız. O zaman sevebileceğimiz şeyler yapalım. Mesela müziği sonuna kadar açıp, 1 saat boyunca içimizden nasıl bir dans geliyorsa o şekilde dans edebiliriz. Buda sizin için önemli bir egzersiz olacaktır. İlla ki kilo vermek için bizi sıkacak, bunaltacak spor hareketlerini yapmamıza gerek yoktur. Kış aylarında kayak yapmakta bir egzersizdir, yaz aylarında tenis oynamakta… Yani aklınıza gelebilecek her spor dalından faydalanarak bedeninizi harekete geçirebilirsiniz. Amaç kilolardan kurtulmaksa bunu sevdiğiniz uğraşılarla yapmanız daha çok menfaatinize olacaktır.
Birçok insan yaz aylarında tatile gittiği zaman zayıflar. Neden zayıfladığını fark edemez bile. Oysa yüzmek vücudumuzun tüm kaslarını çalıştıran ve insanı en çok zayıflatan faaliyetlerin başında gelir. Siz sadece keyif için yüzerken bile egzersiz yapmış olmaktasınız. Yüzmenin yanında birde yemenize, içmenize azcık dikkat ettiniz mi? İstediğinizi kiloyu vermeniz kaçınılmaz olacaktır.
Bisiklet binmeyi biliyor musunuz? O zaman alın bir bisiklet kendinize, hem gezin hem de günlük kalorinizi bisiklet tepesinde yakın. Çok keyifli olan bu uğraşı insana çok da güzel kalori yaktırmaktadır. Spor yapmasını sevmeyen insanlar için o kadar çok alternatif sunulmaktadır ki bunlardan bir tanesi mutlaka sizinde zevkinize hitap edecektir. İşte o size hitap eden zevkinizle birlikte yapmış olacağınız bir diyet çalışmasından sonra zayıflamak size çocuk oyuncağı gelecektir. Yeter ki kendinize diyetinize destek olacak bir egzersiz yolu seçin ve bulun. Sonrası kendiliğinden başarı içinde gelecektir.

kilo-verme-egzersizleri-1

kilo-verme-egzersizleri-2

kilo-verme-egzersizleri-3

kilo-verme-egzersizleri-4

kilo-verme-egzersizleri-5

kilo-verme-egzersizleri-6

kilo-verme-egzersizleri-7

kilo-verme-egzersizleri-8

, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir